Jako čtečku rss používám Google Reader. Ten nabízí i sdílení zpráv. Stačí kliknout na tlačítko sdílet a už máte osobní stránku. Adresu této stránky stačí poslat každému, koho chcete informovat o článcích, které vás zaujali. Pak už jen zadáte u článku sdílet a ten se hned zobrazí na vaší osobní stránce a můžou si ho všichni přečíst. Ke každému takto zveřejněnému článku, můžete také přidat váš osobní komentář.
Tohohle si všimli tvůrci Facebooku, takže máte možnost ke svému profilu připojit odkaz na vaši stránku z Google Readeru a jakmile zveřejníte nějaký pro vás zajímavý článek, dozví se o tom všichni vaši přátelé, kteří také používají Facebook. Aby to nebylo líto těm, kteří sociálním sítím nefandí, tak pod článkem naleznete odkaz na moji stránku a můžete sledovat to, co mě zaujme z těch několika rss zdrojů, které odebírám.
Vyhledávač Google zřejmě zná každý, ale připadá mi, že všechny další služby, které Google nabízí nejsou moc známé. O tyhle aplikace jsem se začal zajímat, když jsem objevil prohlížeč Google Chrome. Při zjišťování informací o Chromu jsem narazil na český Google blog a tam jsem našel seznam všech služeb a spoustu dalších informací. Ke všem mám přístup díky tomu, že jsem se kdysi zaregistroval na Gmail.
Podle uváděných statistik se jedná o nejrychlejší prohlížeč. Hned jsem si oblíbil právě jeho rychlost a jednoduchost. Někomu sice může chybět spousta funkcí z jiných prohlížečů, ale já jsem v něm našel všechno co potřebuji. Na obrázku můžete vidět jaké prohlížeče používají návštěvníci mých stránek.
První mail jsem měl na seznamu. Teď mam seznam jenom pro přístup na Spolužáky a maily mam přesměrovaný na Google, kde se dají třídit podle jednotlivých štítků. Díky tomu můžu rychle najít požadovaný email. Kromě toho si můžu chatovat se všema, kdo taky mají Gmail a hlavně nemam každý den schránku plnou spamu, díky kvalitní ochraně.
Na všemožné statistiky je tu Google Analytics. Díky němu můžu sledovat návštěvnost a spoustu dalších statistik nejen mých stránek, ale i všech dalších, které jsem vytvořil.
Je čtečka RSS. Myslím, že právě díky její existenci, neobsahuje Chrome vlastní integrovanou čtečku. Vlastně je to výhoda, protože Google Reader mám k dispozici, všude kde se můžu připojit k internetu. Zajímavá funkce je zobrazování článků, které mě zaujali na osobní veřejnou stránku. Odkaz na tu stránku pak stačí poslat komu chci.
První z nich je podobný Mapám.cz, zdá se mi akorát, že Mapy.cz jsou trochu pomalejší. Google Earth je ovšem trochu odlišný. V nejnovější verzi jsou už zpracovaný oceány, některý města se dají zobrazovat ve 3D a nově se můžete kouknout i na Mars. Ovšem nejdůležitější jsou fotografie jednotlivých míst, který můžou uživatelé sami přidávat.
Existuje i Google slovník, ale proč si překládat jednotlivý slova, když překladač umí celý věty, články a dokonce i přeloží celou stránku, stačí zadat místo textu url adresu. Věty sice nejsou zrovna moc český, pro porozumění to však stačí.
Tohle je stručný popis toho co používám já. Vám se třeba budou hodit i další skvělé aplikace od Googlu, takže si je můžete všechny projít. Když teď tak koukám na to co jsem napsal, tak jsem zvědav jak budou vyhledávače koukat na to kolikrát jsem zvládnul napsat slovo google na pár řádek textu.
„Massive(ly)-Multiplayer Online Role-Playing Game“ většinou volně přeloženo jako Hromadná Online hra na hrdiny i když to podle mě není moc přesný. Nemusíte se totiž stát zrovna hrdinou, klidně můžete být jenom řemeslník vyrábějící vybavení a věci pro ostatní. Tyto hry jsou oblíbené kvůli tomu, že proti vám nebo s vámi nehraje počítač nastavený na několik málo možných reakcí, ale další člověk, který se může rozhodnout pokaždý jinak a i komunikace s ním je úplně jiná než s počítačem co neumí myslet.
Taky hraju jednu z těchto her a právě nedávno byla v našem fantasy světě zvaném Endor vyhlášena správcem hlavní knihovny literární soutěž, které jsem se samozřejmě zúčastnil. Nakonec jsem nečekaně vyhrál první místo se svou básní se kterou se musím pochlubit. Předem doporučuji představit si svět podobný jako je Pán prstenů.
Slunce zase vychází,
tohle věc je jistá.
Muž se doma prochází,
dnes stopovat se chystá.
Pomalu se obléká,
toulec se šípy si bere.
ak svého koně sedlá,
ze stáje ho vede.
Bránu města opouští
v sedle svého oře.
A teď zmizel v houští
blízko Endorského moře.
Už vidí první stopu,
tuhle dobře zná.
Slza v jeho oku,
štěstí znamená.
Pomalu se plíží,
na paseku vstupuje.
Už se k němu blíží,
paži vpřed natahuje.
Nabízí mu jablko,
vesele se usmívá.
Najednou se jeho oko
v bolestech zavírá.
Ve stínu tu čekal vrah,
stačili dvě rány.
Neměl žádný strach,
svědkem jsou mu vrány.
Bledý muž tu leží
bez šatů a věcí.
Vrah s lupem běží,
co mu nohy stačí.
Orisinal je stránka kde najdete 60 malých her pro dlouhou chvíli. Nejzábavnější je třetí od shora. Bílý králíček skákající sem a tam za zvuku uklidňující hudby. Můj rekord je 140188020.
Ale ještě než zrychlíme náš internet od O2, musíme nainstalovat nový modem, protože ten starý nezvládne tu novou závratnou rychlost. Taková instalace to nic není. Modem jsme dostali pěkně zabalený, každý kabel je jinak barevný a každá zdířka pro kabel je označená barvou kabelu, který do ní patří. Zapojení tedy proběhlo rychle a hladce. Horší to bylo s instalací. Chvilku trvalo než jsem vůbec našel CD, schované v návodu. Koho by taky napadlo otvírat návod. Nevím jak dlouho by měla trvat instalace a co je k ní normálně potřeba, ale já jsem na to potřeboval pět hodin, šroubovák a dva počítače. Nakonec se ukázalo jako nejlepší řešení, nastavit modem ručně podle návodu na internetu a nechat CD schované v návodu.